Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital Pazarlama, sunmuş olduğunuz mal ve hizmetlerin, var olan ve gelecekte edineceğiniz müşterilerinize web tabanlı araçlar yolu ile tanıtılmasıdır.

Dijital Pazarlamada satış;

 • Doğru hazırlanmış/zamanlanmış reklâm
 • Yeni ürün araştırması
 • Müşteri hizmetleri

Şirketler var olan pazar etkinliklerine alternatif bir seçenek olarak kullandıkları 

Dijital Pazarlama;

 • E-posta ve listeleme yöntemi
 • Online reklâm
 • Elektronik bülten
 • Bağlantılar
 • Üyelik programları

gibi farklı interaktif tabanlı internet araçları ile desteklenir. Bu destekleme doğru şekilde tasarlanmış bir web site üzerinden geleneksel tanıtım yöntemlerine alternatif olarak kullanılmaktadır.

Dijital Pazarlamanın gelişmesi için kullanılan bu seçenekler. Müşterinizin hakkında bilgi toplanmanıza ve onların ihtiyacına göre hizmet sunabilme kolaylığı sağlar.Dijital Pazarlama’da başarılı olmak için bizde dijital pazarlama danışmanlığı alabilir, başarıya emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Dijital Pazarlama Araçları

– E-posta: Müşteriye yönelik ve kişiselleştirilmiş mesajları gönderin. Mesajları müşterinin tercih, alım geçmişi ve site ziyaret alanlarına yönelik olarak yapılandırın. Ancak en önemli nokta müşteri mahremiyetidir. Bu yüzden müşterinin sizin sunduğunuz e-posta hizmetlerinden kolaylıkla çıkabilecek ya da devam ettirebilecek seçeneklere ulaşmasını sağlayın.

– Online Reklâm: Online marka oluşturma (interaktif marka imajı link) ve kendi sitenize yönlendirmede kullanılan etkileşimli reklâmlardır. 

– Elektronik Bültenler: Bu bültenler abone olanlara gönderilen grafik ve fotoğraflarla birlikte bilgi iletilen içerikli e-postalardır. Kargo ve matbaa maliyetlerini sıfıra indirirken, şirketinizin hakkındaki bilgiyi marka farklılığınız ve marka değerinizi arttırmak için kullanabilirsiniz.

– Üyelik Sistemi: Bu sistem oluşturmuş olduğumuz web sitemize üye olanlara yönelik sunmuş olduğumuz avantaj sistemidir. Burada üye olanlara vereceğiniz ekstra avantajlar site ziyaret oranlarında olumlu etki yaratacak ve tanıtım rantını yükseltecektir.

– Web Sitesi: Şirketinizin sanal yüzü olarak gösterilecek web sitesi hizmet ve ürünlerinizi çok fazla kişiye 24 saat sürekli sunma ve tanıtma avantajı verir. İyi yapılandırılmış ve veri kayıtlarını doğru şekilde biçimlendirebilen bir web sitesi, normal satış sonrası oluşturulması gereken performans raporlarına anlık ulaşmanıza da izin verir.Dijital Pazarlama’da başarılı olmak için bizde dijital pazarlama danışmanlığı alabilir, başarıya emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Dijital Pazarlamanın Yararları

 1. Pazarın Genişlemesi

Web üzerinden pazarlama, normal pazarlama ile hitap edeceğinden çok daha fazla kişiye hitap edebilme alt yapısına sahip olduğundan verimliliği tartışılmazdır.

 1. Müşteri Hizmet Maliyetlerini Azaltmak

Web üzerinden pazarlama, normal pazarlama ile oluşacak bütçeyi çok daha aza indirirken normal pazarlama ile ulaşılacak kişiden kat kat fazla kişiye ulaşmanızı sağlayacaktır. Ayrıca müşteriler internetten şirket bilgilerinize ulaşacaklar, satış alanınızı sanal ortama da taşımış olacaksınız

 1. Müşterilere Yeni iletişim Kanalları Açmak

Dijital Pazarlama teknikleri online ve interaktif müşteri portföyünüzü geliştirmenizi sağlar. Ayrıca şirket içi yeni haber, ürün ve hizmetlerin e-posta, e-bülten ve teknolojik hizmetlerle zamanında bilgi aktarabilirsiniz.

Dijital Pazarlama’da başarılı olmak için bizde dijital pazarlama danışmanlığı alabilir, başarıya emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.