Dijital Pazarlama Sertifikası Nasıl Alınır?

Dijital Pazarlama Sertifikası Nasıl Alınır?

Günümüzde oldukça yaygınlaşan dijital pazarlama sertifikası nasıl alınır? Nerelerden Alınır?

Dijital Pazarlama Sertifikası Nasıl Alınır?

Günümüzde oldukça yaygınlaşan bir bölüm haline gelen dijital pazarlama aslında birçok farklı dala ayrılmaktadır. Ancak maalesef bu işin Dijital pazarlama danışmanı diye bir bölümü üniversitelerde yoktur. Sadece bazı özel üniversitelerin iletişim fakülteleri yada işletme bölümleri içerisinde Dijital Pazarlama konusunda dersler verilmektedir. Ancak bu üniversitelerin sayısı oldukça azdır.

Dijital Pazarlama Sertifikası Nerelerden Alınır?

Dijital pazarlama sertifikası ücretli veya ücretsiz bazı dijital programların online eğitim sistemi veya kurs sistemi ile alınabilen bir sertifikadır. Bu sertifikayı veren bazı eğitim kurumları şu şekilde sıralanmaktadır.

  1. DMI sertifikası: Dünya çapında tek kabul gören tek Dijital Pazarlama sertifikasyon programına sahip DMI sektörün en gelişmiş eğitim içeriklerine sahiptir bununla birlikte katılımcılara kaynak ve içeriklerle alanda uzmanlaşmak için gereken herşeyi sağlıyor.
  1. Hootsuite Sertifikasyonu : Hootsuite Academy tamamıyla sosyal medya ve sosyal satış alanında sertifikalar veren kapsamlı eğitim kurumudur. Kapsamlı bir eğitim ile etkili stratejiler kullanıp sosyal medya hesapları yönetme konusunda uzman kişiler tarafından eğitim verilmektedir.
  1. Google Dijital Atölye – Dijital pazarlamanın Temelleri Sertifikasyonu : Google dijital atölyenin tek sertifikasyon programı olan Google Dijital Pazarlama Temelleri eğitimi adından anlaşıldığı gibi bilgi edinmek istediğiniz alan hakkında her şeyi öğrenmenizi sağlayan sistemdir.
  1. SEMrush- SEO Toolkit Kurs Sertifikasyonu : SEMrush SEO alanında önde gelen uygulamalardan biridir. Bu nedenle uzmanlığını SEMrush Academy ile herkese duyurmaktadır. SEO, PPC ve SSM gibi konularda hem eğitim hem de sertifika veren bu programın eğitim programı ise SEMrush SEO Toolkit Course’dır.
  1. Google Analytics: Google Analytics dijital pazarlamada en çok kullanılan araçlardan biridir. Bu eğitim 4 farklı seviyede verilmektedir. Eğitim ve sertifikalar tamamen ücretsiz şekilde verilmektedir. Bitirme sertifikası almak için eğitimi bitirmeniz gerekmiyor. Bitirme sınavına girerek %80 başarı oranı vermeniz sertifika almanız için yeterlidir.
  1. Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifikasyonu: Eğitim yaklaşık 8 ay sürmektedir. Kayıt ücreti ise 1 haftalık deneme süresinden sonra veriliyor. Kayıt olduğunuz süre boyunca diğer uzmanlık eğitimlerine de kaydolabiliyorsunuz.

Bu ve bunun gibi birçok şekilde sertifika sahibi olabilirsiniz. Bu sertifikaların bazıları ücretli bazıları ücretsiz olarak bilinmektedir. Eğitimi veren yerlerle iletişim kurarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.