Dijital Pazarlama Uzmanlığı Kavramı Nedir?

Dijital Pazarlama Uzmanlığı Kavramı Nedir?

Elektronik ortamın gözde satış yöntemi dijital pazarlama uzmanlığı kavramları nedir? Avantajları Nelerdir?

Dijital Pazarlama Uzmanlığı Kavramları Nedir?

Dijital pazarlama sanal dünyadan yararlanılarak yapılan pazarlama yöntemidir. Günümüzde internet kullanımının artması ile birlikte dijital dünya oldukça geniş bir hal almıştır. Bu ortamın genişlemesi geleneksel pazarlama yöntemlerini de geride bırakmıştır. Dijital pazarlama sayesinde çok fazla müşteriye daha hızlı şekilde ulaşılabilmektedir. Dijital pazarlamanın en büyük hedefi daha fazla kişiye ulaşılmasıdır. Dijital pazarlama uzmanlarının belli başlı kullandığı terimler bulunmaktadır. Bu kavramlar şu şekilde sıralanmaktadır.

  1. Organik Trafik: Bu kavram sitenizin ne kadar oranda yönlendirme aldığını size açıklar. Organik trafikleri yüksek olan siteler Arama motorlarında üst yerlerde görülür. Organik trafik sayesinde daha fazla müşteriye ürün tanıtımı yapmış olursunuz ve buda daha fazla geri dönüş demektir. Organik trafiğin bir diğer adı SEO olarak bilinmektedir. Yani dijital pazarlama uzmanları bu çalışmalar altında SEO çalışması yürütürler.
  2. Ücretli Trafik: Bu kavramda aynı şekilde yapılır. Tek farkı sitenizin Arama motorlarında daha yukarıda gözükmesi için belli başlı ücretler ödemeniz gerekmektedir.
  3. Tıklama Oranı: Satışını yaptığınız ürün veya hizmetin müşteriler tarafından ne kadar oranda ilgi gördüğünü gösteren kavramdır. Bir açıdan geri dönüş yapan müşterilerin oranını göstermektedir. Yüksek miktarda tıklama Oranı olan sayfalara Google tarafından indirim uygulanır. Yani reklam yaptığınız zaman bu maliyet düşer.
  1. Açılış Sayfası: Bir işletmenin dijital pazarlama ile ilgili olan ilk noktasıdır. İşletmeyle alakasız bilgilerin kesinlikle bu sayfada yer almaması gerekmektedir. İşletmeye özel olarak reklam yapılmalıdır. Ne yapar, nelerle ilgilenir gibi konular içermelidir.
  1. Kalite: Puanı: Google her Web sitesine bir puan verir. Bu puan genellikle içeriklerin kalitesini, tıklanma oranı ve açılış sayfası gibi kavramların bir araya gelmesi ile oluşmaktadır. Bu ve bunun gibi birçok kavram bulunmaktadır. Dijital pazarlama uzmanının bu kavramlar ile birlikte size yardımcı olacaktır.

Dijital Pazarlama Uzmanlığı Avantajları Nelerdir?

Bu kavramları kullanmanızın size dijital pazarlama alanında büyük avantajları bulunmaktadır. Bu sayede sitenizi daha da fazla ileriye taşıyarak dijital pazarlama alanında büyük yol kat edebilirsiniz.