Dijital Pazarlama Yazılımları Pazar Büyüklüğü

Dijital Pazarlama Yazılımı

Dijital Pazarlama yazılımları 2028 yılında 185,56 milyar ABD doları değerine geleceği bekleniyor.

Dijital pazarlama yazılımı, markanın veya ürünün geleneksel veya geleneksel pazarlama sürecinden tamamen farklı olan çevrimiçi medya aracılığıyla onaylanmasına yardımcı olan bir yazılım türüdür. Bu yazılım, işletmenin veya bireyin, tanıtılan ürün veya markayla ilgili gerçek zamanlı yanıt almasına veya değerlendirmesine yardımcı olur.

Dijital pazarlama yazılımı pazar

büyüklüğü, 2028 yılına kadar 185,56 milyar ABD doları olarak değerlendirilmektedir ve 2021 ile 2028 arasındaki tahmin döneminde yıllık bileşik büyüme oranında% 15,71 oranında büyümesi beklenmektedir. Dijital pazarlama yazılımlarına ilişkin Data Bridge Pazar Araştırma raporu, Pazarın büyümesi üzerindeki etkilerini sağlarken, öngörülen dönem boyunca yaygın olması beklenen çeşitli faktörler.

Tanınmış markaların ve diğer oyuncuların ürünlerinin markalaşması ve pazarlanması için dijital pazarlama faaliyetlerine artan harcamaları, 2021 ile 2028 arasındaki tahmin dönemi boyunca dijital pazarlama yazılımı pazarının büyümesini doğrudan etkilemiştir. medya platformları da dijital pazarlama yazılımı pazarının büyümesini sağlıyor. Ayrıca sosyal medya ve sosyal reklamcılığın yüksek büyümesi de pazarın büyümesini olumlu yönde etkiliyor. Ayrıca, değişen müşteri tercihlerini karşılamak için dijital deneyimleri optimize etmenin yanı sıra artan mobil cihazlarla birlikte mobil reklamcılığın artan popülaritesi de dijital pazarlama yazılımı pazarının büyümesini artırıyor.

Burada analiz edilen rakip stratejileri genellikle yeni ürün lansmanları, genişletmeler, anlaşmalar, ortak girişimler, ortaklıklar, satın almalar ve pazardaki ayak izlerini artıran diğerlerini içerir. Yerel, bölgesel ve uluslararası düzeyde bir iş başarısı için, bu yüksek kaliteli Dijital Pazarlama Yazılımı pazar araştırması raporu kesin bir çözümdür.

Başlıca Pazar Rakipleri / Oyuncuları

Dijital pazarlama yazılımı pazar raporunda yer alan başlıca oyuncular Adobe, Oracle, HubSpot, Inc., SAS Institute Inc., HP Development Company, LP, SimplyCast, Act-On Software, Inc., Infor, Yesware, Inc., Sailthru’dur. . Inc., Vivial Inc., Keap, IBM Corporation, SAP SE, Microsoft, ThriveHive, Demandbase, Inc., WordStream, CAKE ve Chetu Inc., diğer yerel ve küresel oyuncular arasında. Pazar payı verileri küresel, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik (APAC), Orta Doğu ve Afrika (MEA) ve Güney Amerika için ayrı ayrı mevcuttur. DBMR analistleri rekabetin güçlü yönlerini anlar ve her rakip için ayrı ayrı rekabet analizi sağlar.

Segmentasyon  :  Küresel Dijital Pazarlama Yazılım Pazarı

Dijital pazarlama yazılımı pazarı, bileşen, yazılım, dağıtım türü, organizasyon boyutu ve son kullanıcı temelinde bölümlere ayrılmıştır. Segmentler arasındaki büyüme, pazara yaklaşmak ve temel uygulama alanlarınızı ve hedef pazarlarınızdaki farkı belirlemek için niş büyüme ceplerini ve stratejileri analiz etmenize yardımcı olur.

  • Bileşen temelinde, dijital pazarlama yazılımı pazarı, yazılım ve hizmetlere ayrılmıştır. Hizmetler ayrıca profesyonel hizmetler ve yönetilen hizmetler olarak bölümlere ayrılmıştır. Profesyonel hizmetler ayrıca destek ve bakım, sistem entegrasyonu, test ve optimizasyon ve eğitim ve öğretim olarak alt bölümlere ayrılmıştır.
  • Yazılıma dayalı olarak, dijital pazarlama yazılımı pazarı, müşteri ilişkileri yönetimi yazılımı, e-posta pazarlama yazılımı, sosyal medya reklamcılığı, arama pazarlaması yazılımı, web içeriği yönetimi yazılımı, pazarlama otomasyonu yazılımı, kampanya yönetimi ve video reklamcılığına bölünmüştür.
  • Dağıtım türüne bağlı olarak, dijital pazarlama yazılımı pazarı şirket içi ve bulut olarak bölümlere ayrılmıştır.
  • Organizasyon büyüklüğüne göre, dijital pazarlama yazılımı pazarı büyük işletmelere ve küçük ve orta ölçekli işletmelere ayrılmıştır.
  • Dijital pazarlama yazılımı pazarının son kullanıcı segmenti, bankacılık, finansal hizmetler ve sigorta, ulaşım ve lojistik, tüketim malları ve perakende, eğitim, sağlık hizmetleri, üretim, medya ve eğlence, telekom ve BT, seyahat ve konaklama ve diğerleri olarak bölümlere ayrılmıştır.

Ülke Düzeyinde Analiz

Dijital Pazarlama Yazılımı pazarı analiz edilir ve pazar büyüklüğü içgörüleri ve eğilimleri, yukarıda belirtildiği gibi ülke, dağıtım kanalı, son kullanıcı, bağlanabilirlik ve kapsama göre sağlanır.

Dijital Pazarlama Yazılımı pazar raporunda yer alan ülkeler, Kuzey Amerika’da ABD, Kanada ve Meksika, Peru, Brezilya, Arjantin ve Güney Amerika’nın bir parçası olarak Güney Amerika’nın geri kalanında, Almanya, İtalya, İngiltere, Fransa, İspanya, Hollanda, Belçika’dır. İsviçre, Türkiye, Rusya, Macaristan, Litvanya, Avusturya, İrlanda, Norveç, Polonya, Avrupa’da Avrupa’nın Geri Kalanı, Japonya, Çin, Hindistan, Güney Kore, Avustralya, Singapur, Malezya, Tayland, Endonezya, Filipinler, Vietnam, Asya’nın Kalanı -Orta Doğu ve Afrika’nın (MEA) bir parçası olarak Asya-Pasifik (APAC), Güney Afrika, Suudi Arabistan, BAE, Kuveyt, İsrail, Mısır, Orta Doğu’nun Geri Kalanı ve Afrika’da (MEA) Pasifik (APAC).

Rapordaki Temel Bilgiler:

  • Pazar etmenlerinin ve kısıtlamalarının eksiksiz ve farklı analizi
  • Bu sektörde yer alan önemli piyasa oyuncuları
  • Pazar bölümlemesinin ayrıntılı analizi
  • İlgili kilit oyuncuların rekabetçi analizi

Raporda yer alan Covid-19 pandemisindeki Dijital Pazarlama Yazılım Pazarının Başlıca Önemli Noktaları:

Rapor, COVID-19’un Dijital Pazarlama Yazılım pazarı üzerindeki etkisini ve genel endüstri ve dünya ekonomisi üzerindeki etkisini sunuyor. Ayrıca, pazar büyümesini ve satışları büyük ölçüde etkilediği için tüketici satın alma davranışında değişiklikler ekler. Covid-19 pandemisinde bölge bazında ihtiyaçlara odaklanan pazarlama stratejisi analizi üzerine distribütörler ve tüccarlar da Dijital Pazarlama Yazılımı pazar raporuna eklenmiştir. COVID-19 etki bölümünün son bölümü, Dijital Pazarlama Yazılımı pazarında yer alan büyük oyuncular tarafından tercih edilen kurtarma ve büyük değişiklikleri içerir.