Tarihteki en yüksek internet penetrasyonunda% 70’e varan bir artış yaşandı. Ayrıca SEO, çevrimiçi farkındalık üzerinde daha büyük bir etki yaratır ve doğru dijital pazarlama stratejisini uygulamak için birçok fırsat vardır.

Hepimizin bildiği gibi, SEO yalnızca web sitenizin içeriğiyle tüketicilerin ilgisini çekmek için değil, aynı zamanda güçlü bir çevrimiçi varlığını sürdürmek için de önemlidir. Arama etkinliği normalleştiğinde, web sitesi artık başarıya hazırdır.

Her şekil ve büyüklükteki işletme, en sıcak dijital pazarlama tekniklerinden biri ortaya çıktığında dijital manzarayı kavramakta güçlük çekiyordu: arama motoru optimizasyonu veya yaygın olarak anıldığı şekliyle SEO.

Tüm bunları akılda tutarak, bugün arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanın en iyi yollarından bazılarını vurgulayacağız ve aynı zamanda bu süreçte güçlü bir SEO içeriği oluşturma ve pazarlama planı oluşturacağız.

Dijital pazarlama danışmanlığı alarak SEO ve dijital pazarlama stratejinizi beraber belirleyebiliriz.

SEO kullanmak neden öncekinden daha önemlidir?
SEO ve arama sonuçlarında sıralama süreci, yalnızca güvenilir bir kaynaktan gelen ücretsiz trafik olduğu için değil, bir dizi faktör için artık her zamankinden daha önemli. Aynı zamanda önemli çünkü artık her zamankinden daha fazla rekabet var.

Bu, önerilerimiz ve aşağıdaki veri noktalarımız üzerinde çalışırken akılda tutulması gereken önemli bir konudur.

SEO, web sitenizin trafiğini% 150 artırır.
COVID-19 sırasında, ofisiniz kapalıysa veya hizmet sağlayamıyorsa, kişileri çevrimiçi hizmetlerinize yönlendirebileceğiniz, önemli bilgiler ekleyebileceğiniz ve çevrimiçi satışlar yapabileceğiniz için, kullanıcıları bulmak için web sitenizi yine de optimize etmelisiniz.

SEO taktikleri, işletmeniz normale döndüğünde başarıya ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bununla birlikte, gerekli izleme yapılmadan sitenizin nerede, ne zaman ve nasıl sıralandığını nasıl bileceksiniz?

Böyle zamanlarda, SERP kontrol araçlarının kullanışlı olduğu yerler vardır .

Ayrıca, web sitesi, organik arama trafiğinde ortalama% 150 artış yaşayan anahtar kelime öbeklerini kullanarak SEO’dan yararlanabilir.

Yerel Arama Anahtar Kelimeler
Evde daha fazla zaman geçiren insanlar küçük işletmelere bir şans veriyor. Hastalığın bulaşmasını önlemede sosyal mesafenin önemi göz önüne alındığında, müşteriler işe gidip gelme sürelerini kısaltmak istiyor. Eve daha yakın olan bakkallar, uzaktaki marketlerden daha düşük bir müşteri tabanına sahip olma eğilimindedir.

Doğru SEO yazılımını kullanarak, web sitenizi yerel arama için uyarlayabilir ve “yakınımdaki” ve “şimdi aç” gibi aramalarda görünürlüğünüzü artırabilirsiniz. Dahası, fiziksel bir mağazanın olmaması durumunda, yerel bir arama optimize edici, müşterileri web sitenize yönlendirmeye yardımcı olacaktır.

Şirket yeniden açıldığında, hizmetler sunar ve gerekirse, iş dinamikleri normale döndüğünde onu canlandırıcı bir yeniden başlatmaya hazırlayacak tarihleri yeniden açar.

Daha Fazla Kişi Çevrimiçi Arıyor ve Satın Alıyor
Giderek dijitalleşen bir dünyada yaşadığımız fikri özellikle devrim niteliğinde olmasa da, COVID-19 insanları etkili bir şekilde çevrimiçi iş satın almaya ve yürütmeye itti .

Azalan ana cadde trafiğinin bir sonucu olarak, müşteriler mağaza içi değil, çevrimiçi alışverişlerini giderek daha fazla yapmaktadır. Bu çok sayıda sektör için de söylenebilir. Yakın zamanda değil, ancak COVID-19, satın alma modellerindeki değişimi vurguladı.

Gerçek şu ki, insanların satın alma ve kurumsal uygulamaları sonsuza dek değişti. COVID-19, yeni çağın uzun zamandır beklenen gelişini teşvik etti.

Birçok firma zaten e-ticarete (veya ikisinin bir kombinasyonuna) geçmiştir ve gelecekte daha fazlasının sonuçlanmasını beklemektedir. Organizasyonel başarının temel ilkelerinden biri, her zaman piyasa uygulamalarına uyum sağlama ihtiyacıdır.

Arama Her Zaman En İyi Kullanıcı Seçimi Olacaktır
Web sitelerine yönelik arama motoru trafiğinin azalmasına rağmen, arama motoru trafiğinin arttığı daha önce belirtilmişti.

Bugün, işe giderken radyo dinleyen insanlar, bilgi sahibi olmak için artık Google’a güveniyor. Yardım için bakıcılarına güvenen yaşlı vatandaşlar artık sesli asistanları kullanıyor.

COVID-19 sırasında yalnızca arama motorlarına artan bağımlılığımız artmakla kalmadı, zaten gelişmiş arama kanallarımız da daha gelişmiş hale geldi.

Buna yanıt olarak, arama motoru pazarlaması, tıklama başına ödeme veya optimizasyon gerektirse de önem kazanmaya devam edecek.

“Başarılı olmanın tek yolu, önce birçok başarısızlık yaşamaktır.” – Sergey Brin, kurucu ortak, Google

Yani buradaki çıkarım … SEO’da uzmanlaşmak ne kadar zor olursa olsun, bu sürekli olarak başarısız olacağınız ve tekrar tekrar öğreneceğiniz bir şey.

Dijital pazarlama danışmanlığı alarak SEO ve dijital pazarlama stratejinizi beraber belirleyebiliriz.

Özet
Sitenizin SEO’sunun e-ticaret girişiminizin kritik bir yönü olduğunu unutmamak önemlidir. Tüm koşuşturma sırasında SEO’nuzu akıllıca yönetin.

İyi SEO, çevrimiçi pazarlama sürecinde kritik bir aşamadır ve çevrimiçi sektöre giren pek çok işletme ile alaka düzeyinin yakın zamanda kaybolması olası değildir.